Renault Trucks NORGEFinn din lokale forhandler

26.06.2017
Renault Trucks og WFP: tilbake i Uganda
« Training of Trainers »
For første gang på fem år lanserer Renault Trucks en ny opplæringsmodul for Verdens Matvareprogram (WFP) for å utdanne kommende instruktører.
Fra 26. til 30. juni vender Renault Trucks tilbake til Kampala, hovedstaden i Uganda i forbindelse med utdanningskurset som kalles "Training of Trainers".
Kampala er et symbol på dette samarbeidet fordi det var i denne byen den aller første opplæringen av mekanikere fant sted i 2012.
Julie Marconnet, CSR & Partnership Manager hos Renault Trucks, forklarer: "Dette nye opplæringskurset supplerer de temaene som er tatt opp tidligere med de lokale WFP-teamene, og vil gjøre det mulig for organisasjonen å bli mer selvstendig både når det gjelder opplæring og forvaltning av medarbeiderne. De båndene vi har knyttet til denne FN-avdelingen er solide, og viser hvor stor vekt vi legger på våre partneres og kunders interesser," konkluderer Julie Marconnet.
Ytterligere informasjon om samarbeidet gis på http://corporate.renault-trucks.com/en/wfp/